הופכים אתגרים להזדמנויות

מתודולוגית העבודה של מכון שי מאפשרת לארגונים לקדם יעדים עסקיים

תכניות סיוע לעובדים ולמנהלים בארגונים (EAP) הן אחד הכלים היעילים והמשתלמים ביותר לקידום יעדים, לשיפור התפוקה והתקשורת הבין ארגונית, לחיזוק הזיקה של העובדים לארגון ולמניעת אבדן ימי עבודה והכשרה מתמדת של עובדים חדשים.

הצלחתן של תכניות סיוע לעובדים ולמנהלים בארגונים תלויה במגוון גורמים – החל מהבנת האופן בו מתנהל הארגון, דרך איתור מדויק של האתגרים איתם הוא מתמודד והגורמים להם ועד להתאמת התכנית לאופי הארגון, ליעדיו ולתרבותו הארגונית.

אחת מנקודות התורפה המרכזיות של מרבית תכניות הסיוע היא שלב ההטמעה של התכנית או התקשור שלה לצוות הארגון. חוסר המודעות לתכנית ולחשיבותה מובילים במקרים רבים לכישלון התכנית, ללא קשר לאיכותה. על מנת להבטיח שהשלב הזה יעבור בהצלחה, וכמוהו גם שאר השלבים בתהליך, פועל מכון שי בהתאם למתודולוגית עבודה מובנית:

שלב א’ – תחקיר, איתור אתגרים והגדרת יעדים

תהליך העבודה נפתח בלמידה של הארגון, לרבות הפן המקצועי, הצוות, התרבות הארגונית ועוד. השלב הזה מהווה את הבסיס לעבודתו של צוות מכון שי ומבטיח התאמה מרבית של התהליך למאפייני ולצרכי הארגון. במסגרת התחקיר, מוגדרים האתגרים אותן מעוניין הארגון לפתור, לצד יעדיה של תכנית העבודה.

שלב ב’ – בניית תכנית סיוע (EAP)

בתהליך משותף, הכולל את צוות המומחים של מכון שי ואת נציגי הארגון, נבנים המרכיבים והשלבים של תהליך הסיוע. ליבו של התהליך הוא יצירת התמהיל המתאים של אופני סיוע ותמיכה, בהתאם ליעדים שהוגדרו בשלב הקודם – החל מסדנאות והרצאות ועד לטיפולים אישיים ולשיבוץ עובד סוציאלי בארגון, לרווחת הצוות.

שלב ג’ – תקשור והטמעה

כאמור, שלב התקשור וההטמעה של תכנית הסיוע בקרב צוות הארגון היווה עד היום את החוליה החלשה בתהליך. בהיעדר הסבר מפורט, תמיכה והנעה לפעולה של צוות הארגון, זוכות רבות מתכניות הסיוע להצלחה מועטה ביותר.

כדי להבטיח את הצלחת השלב הזה והתהליך כולו, פיתח צוות מכון שי מערך תקשור והטמעה מקיף. לצד יצירת מדריך לשימוש בתכנית הסיוע והרצאות הסבר, מציע המכון מגוון כלים שמטרתם לחשוף את התכנית ולעודד שימוש בה, לרבות יצירת קמפיינים דיגיטליים ופיזיים פנימיים.

שלב ד’ – מעקב, תמיכה וביצוע התאמות

בתום שלב ההטמעה, מלווה מכון שי את הארגון על מנת להבטיח שיתנהל באופן המצופה. לצד הטיפול בעובדים, עוקב צוות המכון אחר אופן התנהלותה של התכנית ומציע ייעוץ, הכוונה, ובמידת הצורך, מבוצעים גם שינויים והתאמות בתכנית.

באמצעות הובלת תהליכים לפי עקרונות מתודולוגית העבודה, מסייע צוות מכון שי לארגונים ליצור בסיס איתן לפעילותם, אשר מקנה להם יציבות ומאפשר להפיק את המרב מהצוות ולקדם את הארגון  לשלב הבא בתהליך ההתפתחות שלו.

תנו לשינוי להתחיל.

צוות המומחים שלנו עומד לרשותכם. לפרטים נוספים ולתיאום פגישה, אנא צרו איתנו קשר.