המנהל כמוביל דרך, חדשן ומטפל

ליווי מנהלים הוא הבסיס ליציבות ולצמיחה ארגונית

מנהלים בסביבת העבודה המודרנית מתמודדים עם מגוון אתגרים מקצועיים ובינאישיים.

בין האתגרים הנפוצים ביותר מצויים ניהול והובלת צוותים, תיווך בין צרכי הארגון לרצונותיהם של העובדים, עמידה ביעדים עסקיים והתפתחות מתמדת. בנוסף, נדרשים מנהלים להגיב במהירות לשינויים ולגלות חדשנות ויצירתיות בלתי פוסקות.

כאשר מוסיפים לכך את האתגרים האישיים במקום העבודה (כגון שחיקה מקצועית, מערכות יחסים מורכבות עם הממונים עליהם והצורך להסתגל במהירות לתפקידים חדשים) ובסביבה הביתית (כגון יחסי הורים וילדים, משברים זוגיים, התמודדות עם אבדן), אין פלא שמנהלים רבים נאלצים להתמודד עם רמות לחץ ומתח גבוהות.

ההשפעה המצטברת של תסמינים אלו מובילה, בסופו של דבר, לפגיעה בתפקוד המקצועי. קבלת החלטות מורכבות, גילוי יצירתיות עסקית ובניית מערכת יחסים פורה עם עובדים דורשות מיקוד ומוטיבציה מרביים. מנהל טרוד, שחוק או מתוסכל יתקשה לנווט את הארגון לעבר הצלחה מקצועית ועסקית.

התובנה הזו הובילה את מרבית הארגונים המובילים בעולם לקיים תכניות שונות שמטרתן להעניק למנהלים ליווי ותמיכה אישיים, בנוסף להכשרה מקצועית. התכניות משתנות בהיקפן ובאופן בו הן מתבצעות, אבל העיקרון המנחה את כולן הוא מתן כלים מעשיים להתמודדות עם היומיום המקצועי והאישי ועם מצבי משבר, תוך העצמתם של המנהלים.

בארגונים בהם עומדת לרשות המנהלים תמיכה שוטפת ניתן לזהות שיפור מתמיד ביכולותיה של שדרת הניהול לקדם את יעדי הארגון – ועקב כך, גידול בשורת הרווח. בחינה מעמיקה יותר מגלה שיפור גם באיכות התרבות והתקשורת הפנים הארגוניות, לצד יציבות רבה הן במצבת הניהול והן במצבת כח האדם הכללי.

כיצד מתבצע ליווי מנהלים בחברות וארגונים?

מכון שי מלווה מנהלים באמצעות מגוון רחב של אפיקי תמיכה וטיפול – החל מהרצאות וסדנאות ממוקדות מטרה, דרך סיוע להתמודדות עם משבר נקודתי ועד לליווי אישי שוטף. בחירת אפיק והיקף והליווי מתבצעים בהתאם לאופיו, ליעדיו ולצרכיו של הארגון, תוך שיתוף המנהל. על מנת לבחור את הפתרון הטוב ביותר, ממפה הצוות שלנו את סביבת העבודה של המנהל ומסייע לזהות ולהגדיר את  הצרכים והאילוצים עימם הוא מתמודד.

במסגרת תהליך הליווי רוכשים המנהלים כלים מעשיים לשיפור כלל האספקטים של עבודתם:

  • איתור והעצמת חוזקות אישיות וניהוליות
  • העצמת כישורי מנהיגות והנעת צוותים
  • הבניית תהליכי קבלת החלטות וניהול זמן
  • שיפור מיומנויות תקשורת בינאישית
  • הקניית כלים לניהול קונפליקטים בבית ובמקום העבודה

קצת על מכון שי

צוות המכון מונה כ- 200 פסיכולוגים קלינים, פסיכותרפיסטים ומטפלים מנוסים, הפועלים בפריסה ארצית. לצד מתן הטיפולים הרגשיים,  תחום התמחותו המרכזי של המכון הוא הפעלת תכניות סיוע לעובדים ומנהלים בארגונים וחברות (EAP). מאז הקמתו בשנת 2008, מקיים המכון שיתופי פעולה מקצועיים עם ארגונים וגופים רשמיים מתחומי פעילות שונים.

צוות המטפלים של מכון שי פועל תחת פיקוחה של המנהלת הקלינית של המכון. הליווי המקצועי לו זוכים המטפלים כולל ייעוץ וביקורת סדירים, הדרכות שוטפות והתמחויות מקצועיות. בראשית תהליך הטיפול מוודא הצוות הקליני את התאמת המטפל הטוב ביותר לכל מטופל, בהתאם לצרכיו ולדרישותיו. 

תנו לשינוי להתחיל.

צוות המומחים שלנו עומד לרשותכם. לפרטים נוספים ולתיאום פגישה, אנא צרו איתנו קשר.