מנוע צמיחה פנימי

איכות הרווחה הארגונית משפיעה באופן ישיר על תפוקת העובדים

הקשר בין רווחת העובדים לתפוקה שלהם שימש מושא למחקרים רבים, וכיום כבר ברור כי בין השניים מתקיימת זיקה הדוקה.

מרבית החברות המובילות בעולם משקיעות זמן ומשאבים רבים בקידום רווחתם של עובדיהן, מתוך הכרה בהשפעתה לא רק על התפוקה, אלא גם על היעילות והיציבות הארגוניות.

מספרם הרב של הגורמים המשפיעים על רווחת העובדים הופך את המשימה למורכבת מאוד – החל מגורמים שמקורם בפן המקצועי, כגון תרבות ארגונית וניהולית, ועד לגורמים אישיים, כגון שינויים משמעותיים בחיים. ישנם גורמים נוספים, אשר מצויים בתפר שבין שני העולמות, כגון שחיקה מקצועית, מעבר לתפקיד חדש או הסתגלות לפרישה.

כל אחד מהגורמים הללו עלול לפגוע ברווחת העובד וכתוצאה מכך בתפוקה שלו: תקשורת לקויה עם מנהל או שחיקה מקצועית פוגעות במוטיבציה; היעדר הכשרות מקצועיות או מקום להתפתחות אישית מכבים יצירתיות וחדשנות; היעדר הכנה רגשית ומקצועית לקראת מעבר לתפקיד חדש מאריך מאד את תקופת ההסתגלות; אתגרים אישיים ומשפחתיים, כגון גירושין או אבדן, מקשים על התמקדות בעבודה ופוגעים בהספק ואיכות התוצרים; וכן הלאה.

על מנת לאפשר זיהוי של מוקדי קושי וטיפול מדויק בהם, יש צורך בכלים טיפוליים ואבחוניים. חשיבותה של גישה לכלים כאלה אינה נופלת מזו של הכשרה מקצועית, משום שהיא בעלת השפעה ישירה על אופי ואופן התפקוד של צוות הארגון – החל מההספק האישי, הרצון לתרום והיצירתיות ועד לנאמנות הארגונית ולמספר ימי המחלה השנתיים.

ארגונים אשר מצליחים ליצור סביבת עבודה מכילה ומעצימה, בונים לעצמם בסיס אנושי ומקצועי איתן, אשר מאפשר להם ליהנות מיציבות עסקית וצמיחה מתמדת. ארגונים כאלה מתאפיינים, בין היתר, באחוז גבוה של עובדים בכירים אשר צמחו מתוך הארגון ופועלים מתוך תחושת שליחות ומחויבות. ארגונים בהם מתקיימת תחלופה רבה של עובדים, נאלצים להשקיע משאבים רבים בגיוס ובהכשרה, במקום להתמקד בפן המקצועי ובפיתוח עסקי.

כיצד מכון שי יכול לתרום לארגון שלכם

מכון שי מעניק לחברות ולארגונים מגוון רחב של שירותים המבוססים על התמחותו רבת השנים בתחום הפסיכולוגיה – החל מהרצאות וסדנאות לתכניות סיוע מקיפות לעובדים ומנהלים בחברות וארגונים גדולים – EAP. 

צוות המכון מסייע לארגונים להתגבר על חסמים ולקדם יעדים עסקיים, באמצעות שלושה אפיקי פעולה מקבילים:

  1. איתור הגורמים הפוגעים באיכות הרווחה של העובדים.
  2. אספקת תמיכה נפשית וסיוע פסיכולוגי.
  3. הקניית כלים מעשיים להתמודדות יעילה עם אתגרים.

בין אם מדובר בהרצאה לכלל העובדים, בסדנא ממוקדת למחלקה ספציפית, בליווי מנהלים, או בטיפול אישי לעובדים, התהליכים השונים תורמים להעלאת תפוקת העובדים במגוון דרכים: קידום מחוברות העובדים, הנעתם ושימורם; הפיכת המנהלים למנהיגים; הגברת החדשנות והיצירתיות; שיפור יכולת ההתמודדות של הארגון עם משברים ועוד.

קצת על מכון שי

מאגר מומחים נרחב

צוות המכון מונה כ-150 פסיכולוגים קלינים, פסיכותרפיסטים ומטפלים מנוסים.    

פיקוח מקצועי שוטף

המטפלים שלנו עוברים השתלמויות והדרכות שוטפות תחת פיקוחה של המנהלת הקלינית.

טיפול בפריסה ארצית

המטפלים שלנו במכון שי פרוסים בכל הארץ, וזמינים לשירותכם מצפון עד דרום.

גמישות וזמינות

הטיפול מתבצע בקליניקות פרטיות ברחבי הארץ, ובמקרי הצורך בבית העובד.   

התאמה טיפולית מרבית

אנו מקפידים על התאמה אישית בין מטפל
למטופל ועל דיסקרטיות מלאה.

דיווח סטטיסטי  

הלקוחות שלנו מקבלים דוח מקיף המציג תמונה כוללת של מצב רווחת הנפש בארגון.

תנו לשינוי להתחיל.

צוות המומחים שלנו עומד לרשותכם. לפרטים נוספים ולתיאום פגישה, אנא צרו איתנו קשר.